
Naša žirija je sestavljena iz uglednih strokovnjakov, novinarjev in fotografov.
Žirija bo pozorna predvsem na kakovost posnetka (fokus, osvetlitev, kompozicija itn.) in na ideje slik v povezavi s temo tekmovanja. Ustrezen mora biti celoten vtis fotografije, vse od izbire kategorije do oblike slike. Da bi s poslano fotografijo prišli v ožji izbor, morate poleg tega izpolnjevati naslednje kriterije:
• ustrezna velikost slike, najmanj 1.080 x 1.080 slikovnih pik.
• na datoteko samo ena slika, brez kolaža.
• okvirji, grafični elementi ali očitne spremembe fotografij niso dovoljeni.
• brez besedilnih elementov na sliki, morda ime fotografa ali zaznamek Copyright.
Ocene ali komentarji na naši spletni strani predstavljajo pri končnem ocenjevanju le enega od parametrov, tako da bodo imele tudi slike z manj prispevki možnost za zmago.

Življenjepis
Okoljevarstvenik in fotograf
Ko je bil star 30 let je z ženo odpotoval v Kenijo. Svoja opažanja je začel hitro beležiti s fotoaparatom. V Afriki se je preživljal kot pilot balona. Ob tem je Zemljo resnično odkril s strani neba in spoznal prednosti opazovanja tistega, kar je raziskoval na daljavo, saj si je tako ustvaril celotno sliko območja in njegovih virov. Odkril je svojo poklicanost: prikazovati lepote Zemlje in vpliv človeštva na planet.
Postopoma je Yann postal reporter, ki se ukvarja z okoljskimi vprašanji in sodeluje z revijami, kot so Géa, National Geographic, Life, Paris Match, Figaro Magazine itd.
Nato je začel z osebnim delom o odnosu človek/žival. Leta 1991 je ustanovil prvo agencijo za zračne posnetke.
Ob prvi Rio-Konferenci leta 1992 se je Yann odločil, da bo za leto 2000 pripravil obsežno delo o stanju planeta: To je delo ZEMLJA, POGLED Z NEBA. Knjiga je postala velika uspešnica, prodanih je bilo več kot 3 milijone izvodov. Yann je nato ustanovil fundacijo GOODPLANET, katere namen je ozaveščati javnost o okoljskih vprašanjih, izvajati programe blaženja podnebnih sprememb in se skupaj z lokalnimi NVO boriti proti krčenju gozdov.
Zaradi svoje angažiranost velja Yann Arthus-Bertrand danes bolj za okoljevarstvenika in aktivista kot za fotografa. Tudi zaradi tega je bil Yann Arthus-Bertrand na dan zemlje (22. aprila 2009) razglašen za ambasadorja dobre volje v okviru okoljevarstvenega programa združenih narodov.
Yann je leta 2006 začel s svojo dokumentarno televizijsko serijo IZ PTIČJE PERSPEKTIVE, ki je sestavljena iz več, poldrugo uro dolgih, epizod, pri čemer je vsaka posvečena določenemu okoljskemu problemu.
Na podlagi navdiha, pridobljenega iz svojega televizijskega eksperimenta, je Yann Arthus-Bertrand prevzel produkcijo celovečernega filma ZEMJA, NAŠ DOM, ki govori o stanju našega planeta. Do sedaj si ga je ogledalo več kot 600 milijonov gledalcev.
Za konferenco Rio+20 sta Yann in Mischael Pitiot posnela film PLANET OCEAN. Ta film naj bi spodbudil razumevanje pomena oceanov v ekosistemu. Istočasno je fundacija GOODPLANET začela pobudo PROGRAM ZA OCEANE, z namenom okrepiti zavedanje o pomenu morskih ekosistemov. V središču tega programa je izdaja knjige MAN AND SEE oktobra 2012.
S svojim delom je Yann Arthus-Bertrand pokazal svojo angažiranost za ustvarjanje skupne odgovornosti in zavedanja. Ta kampanja ozaveščanja je namenjena dosegu čim večjega števila ljudi. Leta 2016 je začel Yann s produkcijo svojega naslednjega filma z naslovom Woman, ki naj bi bil končan septembra 2019. Film, ki nastaja v sodelovanju z Anastasio Mikovo, naj bi ženskam dal glas in položaj, ki si ga zaslužijo. V jutrišnjem svetu si tega vsekakor zaslužijo. Film je zahteval tri leta snemanja, 60 obiskanih držav in na tisoče intervjujev.
Vsi filmi, ki jih je omogočila organizacija HOPE, so v okviru okoljske vzgoje brezplačno na voljo nevladnim organizacijam in šolam.
Made by Yann Arthus-Bertrand (8 fotografij)

Življenjepis

Življenjepis

Življenjepis

Življenjepis

Življenjepis
